خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى.                                                            طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.                                                          فضاى هر ظرفى در اثر محتواى خود تنگ‏تر مى‏شود مگر ظرف دانش كه با تحصيل علوم، فضاى آن بازتر مى‏گردد.                                                           زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آن‏اند و كوشش در عمل به آن است.                                                            بهترين علم آن است كه مفيد باشد.                                                            هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود.                                                            و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.                                                           به راستى كه دانش، مايه حيات دل‏ها، روشن كننده ديدگان كور و نيروبخش بدن‏هاى ناتوان است.                                                                  از حقيقت ايمان اين است كه حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد و نيز از حقيقت ايمان آن است كه گفتار تو از دانشت بيشتر نباشد.                                                                            آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.                                                                   انسان بلند مرتبه چون به فهم و دانايى رسد، متواضع مى شود.                                                                      علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.                                                                      علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: انتشار مجموعه «فرهنگ نگارش» توسط کانون نویسندگان قم کار ارزشمندی است.

photo 2018-04-07 13-02-03

دکترعلی لاریجانی در دیدار نوروزی مسئولان و اساتید کانون نویسندگان قم با ایشان گفت: انتشار مجموعۀ «فرهنگ نگارش» کار ارزشمند و قابل تقدیری است.
در ابتدای این دیدار، رئیس کانون نویسندگان قم ضمن بیان گزارشی از فعالیت های کانون نویسندگان قم، گفت: ارائه درس‌ها و تخصص‌های مورد نیاز جامعه و مطابق با ذائقه مخاطبان یکی از ویژگی‌های دوره‌های آموزشی کانون است
حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی افزود: کانون نویسندگان قم تاکنون بیست و شش دوره کلاس‌های آموزشی برگزار کرده که چند هزار نفر از برادران و خواهران در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند. بسیاری از آموزش دیدگان این دوره‌ها در مراکز پژوهشی و رسانه‌های استانی و ملی و در حوزه‌های مربوط به قلم و هنر جذب شده‌اند.
رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر قم، برگزاری کارگاه‌های مهارتی را نیز یکی دیگر از ویژگی‌های دوره‌های کانون برشمرد و گفت: هنرجویان پس از گذراندن دوره های مقدماتی، وارد کارگاه عملی شده و آموخته‌های خود را به نقد و بررسی دیگران می‌سپارند؛ زیرا چنین کاری موجب تقویت بنیه علمی و کاربردی شدن دانش کسب شده می‌شود.
بنایی به برگزاری نشست‌های ادبی توسط کانون  اشاره کرد و گفت: نشست ادبی «شبی با اهل قلم» از فعالیت‌های جدید کانون است که تاکنون چند جلسه برگزار شده و پنج‌شنبۀ اول هر ماه  این نشست‌ها ادامه خواهد داشت.
بنایی افزود از دیگر فعالیت‌های کانون نویسندگان قم، ترجمۀ فارسی کتاب «ولایت فقیه» آیت‌الله مومن در سه جلد است که مراحل انتشار آن به پایان رسیده است و به‌زودی از آن رونمایی خواهد شد.
هادی ربانی عضو هیئت مدیرۀ کانون  نیز در این جلسه گفت: تا کنون شش جلد از مجموعۀ «فرهنگ نگارش» منتشر شده است و این مجموعه به دوازده جلد خواهد رسید.
وی افزود: هدف از انتشار این مجموعه، هویت بخشی به ادبیات دینی بوده است و برخی از این آثار به عنوان کتاب درسی مورد استفاده قرار گرفته است.
گفتنی است که مجموعه فرهنگ نگارش در شش جلد کتاب با عناوین:«آئین قلم»،«ازکلمه تا کتاب»،«اخلاق نگارش»،«با اهل قلم»،«نوشتن درجزایر پراکنده» و«پژوهش و نگارش» به چاپ رسیده است.97/1/15
https://telegram.me/kanoonnevisandeganqom
photo 2018-04-07 13-02-21
photo 2018-04-07 13-02-30