خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى.                                                            طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.                                                          فضاى هر ظرفى در اثر محتواى خود تنگ‏تر مى‏شود مگر ظرف دانش كه با تحصيل علوم، فضاى آن بازتر مى‏گردد.                                                           زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آن‏اند و كوشش در عمل به آن است.                                                            بهترين علم آن است كه مفيد باشد.                                                            هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود.                                                            و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.                                                           به راستى كه دانش، مايه حيات دل‏ها، روشن كننده ديدگان كور و نيروبخش بدن‏هاى ناتوان است.                                                                  از حقيقت ايمان اين است كه حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد و نيز از حقيقت ايمان آن است كه گفتار تو از دانشت بيشتر نباشد.                                                                            آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.                                                                   انسان بلند مرتبه چون به فهم و دانايى رسد، متواضع مى شود.                                                                      علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.                                                                      علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

کانون نویسندگان قم نشست«شبی با اهل قلم» را برگزار می‌کند


ربانی عضو هیأت مدیره کانون نویسندگان قم:

کانون نویسندگان قم نشست«شبی با اهل قلم» را برگزار می‌کند

19 دی: کانون نویسندگان قم نخستین نشست «شبی با اهل قلم: تجربه‌های نویسندگی» را برگزار می‌کند.

کانون نویسندگان قم همزمان با برگزاری بیست و پنجمین دوره کلاس‌های آموزشی خود نشست‌های شبی با اهل قلم را در پنجشنبه اول هر ماه با حضور اساتید با تجربه برگزار می‌کند.

عضو هیأت مدیره کانون نویسندگان قم هدف از برگزاری این نشست‌ها را انتقال تجربیات اساتید با تجربه و ارتقای دانش نویسندگان و نوقلمان و هنرجویان برشمرد و افزود: علاقه مندان در این نشست‌ها از تجربیات نویسندگان دیگر استفاده می‌کنند. همچنین با طرح سؤالات خود در حضور این اساتید، می‌توانند از پیشکسوتان این عرصه بهره ببرند.

هادی ربانی گفت: در اولین نشست شبی با اهل قلم، استاد محمد اسفندیاری در فضایی صمیمی با حضور علاقه‌مندان به طرح تجربه‌های قلمی و پژوهشی خود خواهد پرداخت. این سلسله نشست‌ها به صورت ماهانه با حضور اساتید برجسته دیگر ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در بیست و پنجمین دوره کلاس‌های آموزشی، کلاس‌های، نویسندگی، یاداشت نویسی، ویرایش، داستان‌نویسی، فیلمنامه‌نویسی، گزارش نویسی، حافظ‌خوانی و خوشنویسی در دوره‌های مقدماتی و پیشرفته در حال برگزاری است.

ربانی ارائه درس‌ها و تخصص‌های مورد نیاز جامعه و مطابق با ذائقه مخاطبان را یکی از ویژگی‌های دوره‌های آموزشی کانون برشمرد و افزود: تاکنون کانون نویسندگان قم بیست و چهار دوره کلاس‌های آموزشی برگزار کرده که چند هزار نفر از برادران و خواهران در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند. بسیاری از آموزش دیدگان این دوره‌ها در مراکز پژوهشی و رسانه‌های استانی و ملی و در حوزه‌های مربوط به قلم و هنر جذب شده‌اند.

وی برگزاری کارگاه‌های مهارتی را نیز یکی دیگر از ویژگی‌های دوره‌های کانون برشمرد و گفت: هنرجویان پس از گذراندن دوره، وارد کارگاه عملی شده و آموخته‌های خود را به نقد و بررسی دیگران می‌سپارند؛ زیرا چنین کاری موجب تقویت بنیه علمی و کاربردی شدن دانش کسب شده می‌شود .

هادی ربانی افزود کانال تلگرام کانون نیز به صورت مدرسه مجازی ادبیات و هنر فعالیت می‌کند. در این کانال، مطالبی که برای علاقه مندان به ادبیات و هنر مفید باشد، در اختیارشان قرار می‌گیرد. همچنین در این کانال فرصتی برای همدلی و همراهی بیشتر استادان و هنرجویان فراهم شده است.

لازم به ذکر است اولین نشست شبی با اهل قلم، روز پنجشنبه دوم آذر ماه 96 در مؤسسه آموزش عالی طلوع مهر واقع در انتهای خیابان دورشهر، نبش میدان رسالت برگزار و حضور همه علاقه مندان در این نشست بلامانع است.