خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى.                                                            طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.                                                          فضاى هر ظرفى در اثر محتواى خود تنگ‏تر مى‏شود مگر ظرف دانش كه با تحصيل علوم، فضاى آن بازتر مى‏گردد.                                                           زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آن‏اند و كوشش در عمل به آن است.                                                            بهترين علم آن است كه مفيد باشد.                                                            هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود.                                                            و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.                                                           به راستى كه دانش، مايه حيات دل‏ها، روشن كننده ديدگان كور و نيروبخش بدن‏هاى ناتوان است.                                                                  از حقيقت ايمان اين است كه حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد و نيز از حقيقت ايمان آن است كه گفتار تو از دانشت بيشتر نباشد.                                                                            آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.                                                                   انسان بلند مرتبه چون به فهم و دانايى رسد، متواضع مى شود.                                                                      علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.                                                                      علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

ثبت نام بیست و پنجمین دوره کلاس‌های آموزشی کانون نویسندگان قم از 25 شهریور 96 آغاز می‌شود.


کانون نویسندگان قم بیست و پنجمین دوره کلاس‌های آموزشی خود را همزمان با آغاز  سال تحصیلی برگزار می‌کند.
عضو هیأت مدیره کانون نویسندگان قم اظهار داشت: در این دوره، کلاس‌های ، نویسندگی، یاداشت نویسی، ویرایش، داستان‌نویسی، فیلمنامه‌نویسی، گزارش نویسی، حافظ‌خوانی و خوشنویسی در دوره‌های مقدماتی و پیشرفته برگزار می‌شود.
ایشان با اشاره به این‌که این کلاس‌ها برای برادران و خواهران برگزار می‌شود، اظهار داشت: در پایان دوره به هنرجویانی که بتوانند دوره‌ها را با موفقیت طی کنند، گواهی نامه معتبر اعطا می‌شود.
ربانی گفت: در این دوره استاد عبدالرحیم موگهی، استاد علی اصغر کاویانی، استاد امیر لنگرودی، استاد مهدی داود‌آبادی، استاد مجتبی سلطانی، استاد محمد قاضی، استاد حسن طاهری و استاد مصطفی پورنجاتی به تدریس خواهند پرداخت .
هادی ربانی ارائه درس‌ها و تخصص‌های مورد نیاز جامعه و مطابق با ذائقه مخاطبان را یکی از ویژگی‌های دوره‌های آموزشی کانون برشمرد و افزود: تاکنون کانون نویسندگان قم  بیست و چهار دوره کلاس‌های آموزشی برگزار کرده که بیش از هزار نفر از برادران و خواهران در این کلاس ها شرکت کردهاند.بسیاری از آموزش دیدگان این دوره‌ها در مراکز پژوهشی و رسانه‌های استانی و ملی و در حوزه‌های مربوط به قلم و هنر جذب شدهاند.
ربانی با اشاره به برگزاری کلاس‌هایی در دوره تابستان کانون برای دانش آموزان افزود: در این دوره که برای اولین بار توسط کانون برگزار شده استعدادهای خوبی شناسایی شد و مشخص شد که برگزاری دوره برای این گروه در قم زمینه خوبی  دارد و انشاالله در آینده برای این سنین برنامه های مخصوص آنها خواهیم داشت.  
وی برگزاری کارگاههای مهارتی را نیز یکی دیگر از ویژگی‌های دوره‌های کانون برشمرد و گفت: هنرجویان پس از گذراندن دوره، وارد کارگاه عملی شده و آموخته‌های خود را به نقد و بررسی دیگران میسپارند؛ زیرا چنین کاری موجب تقویت بنیه علمی و کاربردی شدن دانش کسب شده می‌شود .
ایشان با اشاره به نیاز ارتباط هنرجویان با اساتید و صاحب نظران افزود: برای برقراری این ارتباط، انجمن فیلمنامه نویسی و داستان نویسی تشکیل شده که هنرجویان می‌توانند در این انجمن‌ها حضور یابند. همچنین بنا داریم برای دیگر رشته‌ها نیز نشست های مستمر برگزار کنیم تا ارتباط میان هنرجویان با اساتید برقرار باشد.
وی گفت تصمیم داریم برای افتتاحیه کلاس‌های این دوره از یکی از اساتید با تجربه دعوت کنیم تا هنرجویان از تجربیات ایشان نیز استفاده نمایند.
لازم به ذکر است ثبت نام از 25 شهریور 1396 هر روز از ساعت 10 تا 12 در دفتر کانون واقع در انتهای خیابان دورشهر، نبش میدان رسالت، موسسه آموزش عالی طلوع مهر انجام می‌گیرد. اطلاعات کامل کلاس‌ها در وب سایت و کانال کانون آمده است.

تلفن: 37831421
 
نشانی کانون در تلگرام:https://telegram.me/kanoonnevisandeganqom
روابط عمومی کانون نویسندگان قم