خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى.                                                            طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد.                                                          فضاى هر ظرفى در اثر محتواى خود تنگ‏تر مى‏شود مگر ظرف دانش كه با تحصيل علوم، فضاى آن بازتر مى‏گردد.                                                           زكات دانش، آموزش به كسانى كه شايسته آن‏اند و كوشش در عمل به آن است.                                                            بهترين علم آن است كه مفيد باشد.                                                            هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود.                                                            و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.                                                           به راستى كه دانش، مايه حيات دل‏ها، روشن كننده ديدگان كور و نيروبخش بدن‏هاى ناتوان است.                                                                  از حقيقت ايمان اين است كه حق را بر باطل مقدم دارى، هر چند حق به ضرر تو و باطل به نفع تو باشد و نيز از حقيقت ايمان آن است كه گفتار تو از دانشت بيشتر نباشد.                                                                            آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.                                                                   انسان بلند مرتبه چون به فهم و دانايى رسد، متواضع مى شود.                                                                      علم گنج بزرگی است که با خرج کردن تمام نمی شود.                                                                      علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف.

برگزاری دوره‌های متنوع نویسندگی

arm-1دبیر کانون نویسندگان قم از برگزاری دوره‌های نویسندگی و هنری در 10 رشته به صورت رایگان خبر داد. حجت‌الاسلام علی بنایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آغاز دوازدهمین دوره آموزش نویسندگی اظهار داشت: در گذشته شرکت در این دوره‌ها ویژه طلاب حوزه‌های علمیه بود ولی با برنامه‌ریزی انجام شده، در حال حاضر از تمامی جوانان علاقه‌مند به شرکت در این دوره‌ها ثبت نام می‌شود.

وی با بیان اینکه این دوره‌های آموزشی در 10 رشته برگزار می‌شود، بیان داشت: در حال حاضر دوره‌های نویسندگی، ویراستاری، روش تحقیق، فن ترجمه عربی، فیلمنامه‌نویسی، داستان نویسی و روزنامه‌نگاری آغاز شده و سه رشته مقاله نویسی، شعر و نمایشنامه‌نویسی نیز به زودی دایر می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هر یک از این دوره‌های آموزشی به ترتیب در سه مقطع مقدماتی، متوسطه و تکمیلی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام بنایی با اشاره به استقبال جوانان از شرکت در این دوره‌ها گفت: ظرفیت این دوره‌ها 100 تا 150 نفر است اما بیش از 300 نفر برای شرکت در این دوره‌ها اقدام به ثبت نام کردند و ما مجبور شدیم با افزایش تعداد کلاس‌ها، ظرفیت این دوره‌ها را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: به دلیل استقبال جوانان از این دوره‌های آموزشی، کلاس‌های برادران و خواهران به صورت مجزا در روزهای شنبه تا سه شنبه برگزار می‌شود.

دبیر کانون نویسندگان قم به رایگان بودن شرکت در این دوره‌ها اشاره کرد و گفت: برای اینکه حضور علاقه‌مندان در این دوره‌ها منظم باشد، در زمان ثبت نام مبلغ 10 هزار تومان از شرکت‌کنندگان دریافت می‌شود و در صورتی که شرکت‌کنندگان بیش از دو جلسه غیبت نداشته باشند، این مبلغ در پایان هر ترم تحصیلی به آنها پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: در این دوره‌ها از اساتید خبره و اهل فن دعوت شده و پس از اتمام هر دوره آموزشی کلاس‌های کارگاهی برای نقد و بررسی تولیدات هنرجویان و نویسندگان برگزار می‌شود.

افرادی که تمایل به شرکت در این دوره‌های آموزشی را دارند می‌توانند با مراجعه به کانون نویسندگان قم واقع در خیابان صفائیه، کوچه 22 پلاک 72 نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

خبرگزاری مهر (لینک اصلی)
3 آبان 1390